Ceny paliw: marża w miesiąc wzrosła o 700 proc UOKiK zażąda wyjaśnień

Warto jednak zauważyć, że podniesienie limitu produkcyjnego wcale nie wpłynie realnie na zmniejszenie ogromnego deficytu. Kolejne spotkanie OPEC+ ustalone zostało na 4 września. OPEC+ w oświadczeniu sygnały forex wskazuje również na problemy w niektórych państwach na większe zwiększenie produkcji oraz podkreśla, ale brak większych inwestycji może doprowadzić do braku wystarczającej podaży w kolejnych latach.

Jeszcze przed tygodniem kurs ropy Brent osunął się do półrocznych minimów na 93,56 dol. Cena ropy Brent zachowuje się dość spokojnie na początku środowej w sesji w oczekiwaniu na postanowienia przedstawicieli OPEC+. Przed spotkaniem OPEC+ Cena ropy Brent notowanej na europejskiej giełdzie ICE w środę rano oscyluje wokół poziomu 100 dol. Na środę zaplanowane jest posiedzenie przedstawicieli OPEC+, którzy zadecydują o poziomie limitów produkcyjnych we wrześniu. Po słabym początku bieżącego tygodnia, wczoraj notowania ropy naftowej zawróciły w górę i zwyżkowały o ponad 2%.

Ukraina prosi również Turcję o blokadę dostępu do Morza Czarnego dla rosyjskich okrętów. W lipcu polskie indeksy poprawiały notowania, jednak odstawały np. Nasz region boryka się z dodatkowymi ryzykami. Są jednak spółki, które mogą błyszczeć na tle reszty.

baryłka ropy cena 2022 wykres

Wypróbuj ją już teraz w tym miejscu Instant Trading EU Ltd jest cypryjską firmą inwestycyjną regulowaną przez Cypryjską… 9 marca rano Ropa Brent wyceniona została na 131 dolarów za baryłkę. Dla porównania przed wybuchem wojny w Ukrainie, cena baryłki oscylowała około 90 dolarów. Zbliżają się przede wszystkim wakacje i największy konsument paliw samochodowych na świecie, czyli Amerykanie zwiększyli zakupy mimo rekordowych cen na stacjach. Za galon benzyny Pb 95 trzeba tam płacić już rekordowe 4,955 dol. To 5,61 zł, ale Amerykanie jeżdżą latem na bardzo duże odległości, więc kupują więcej paliwa niż przeciętny Polak.

Podczas gdy w 2021 osiągnęła już poziom 5,1 proc. Z kolei w styczniu inflacja r/r wynosiła już 9,2 proc. Wyrażony w dolarach wzrósł w czerwcu rok do roku o 18 proc.

Notowania archiwalne

Cena litra benzyny dzisiaj w Polsce jest o ponad jedną piątą wyższa, niż przed wybuchem wojny w Ukrainie. I to w Polsce ceny paliw wzrosły najbardziej pośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Prezydent zaznaczył, że średnia cena galonu benzyny w USA spadła w ciągu 35 dni o ponad pół dolara, odkąd w czerwcu przebiła granicę 5 dolarów.

Gdyby chcieć głęboko grzebać, to trzeba by się odnieść do tego, jaka ropa była przerabiana w rafineriach. W jakim udziale była to ropa rosyjska, która jest jednak barrett poproszony o recuse się z pensylwanii spó tańsza, a w jakim ropa pochodząca z innych kierunków. Teraz mamy już znaczący udział na naszym terenie krajowym ropy z Arabii Saudyjskiej, czy z innych kierunków.

baryłka ropy cena 2022 wykres

Sprawą ma zająć się UOKiK, który zwróci się do spółki o wyjaśnienie. Stanowisko Lotosu w tej sprawie zostało jednak upublicznione jeszcze przed interwencją urzędu. Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się na delikatnym plusie.

Liczba ofert najmu mieszkań w Polsce w rok spadła o 58%, a sprzedaży wzrosła o 18% – wynika z…

Na początku tygodnia notowania ropy naftowej zwyżkowały za sprawą informacji o zamknięciu południowej odnogi ropociągu Przyjaźń, transportującego ropę naftową z Rosji przez Słowację na Węgry. Wiadomość tę przekazała spółka Transnieft, która poinformowała, że przepływ ropy został wstrzymany ze względu na problemy z płatnościami, wynikające z sankcji narzuconych przez UE na Rosję po ataku xauusd tydzień przed 20-24 grudnia 2021 na Ukrainę. Ropa naftowa znów płynie ropociągiem Przyjaźń Informacje te rozbudziły obawy o zaopatrzenie Europy w ropę naftową, aczkolwiek paniki bynajmniej nie było widać. Europa i tak w dużym stopniu zerwała już więzi handlowe z Rosją, a do końca roku ma praktycznie wygasić import ropy z tego kierunku, pozostawiając tylko wyjątki (np. właśnie Węgry, których uzależnienie od dostaw…

Ropa naftowa Brent tanieje w trakcie porannej części piątkowej sesji o niemal 4%, gdy rynek stara się wycenić, jak istotne problemy ze wzrostem gospodarczym mają Stany Zjednoczone. Ryzyko spadkowe dla ropy w ostatnich tygodniach, recesja, ponownie ciąży na cenie. Zaskakujący drugi z rzędu kwartał ujemnego wzrostu gospodarczego w USA jest jednym z głównych czynników wywołujących spadek cen ropy w piątek.

ESG / Gospodarka

Jeśli chodzi o fundamenty, to ceny czarnego złota rosną wraz z popytem na ten surowiec. Na świecie występują problemy z gazem, czyli innym surowcem energetycznym, wskutek czego zapotrzebowanie na ropę naftową rośnie. Ostatnio pojawiła się informacja od największego eksportera, że właśnie ta przyczyna spowodowała wzrost sprzedaży o 500 tys.

Eksperci zapowiadają “eksplozję” zysków. Giełdowe spółki idą na rekord

Ale wojna zawsze była doskonałą okazją do pomnażania majątków. Pomija wykorzystywanie różnych gatunków ropy naftowej będących wsadem dla rafinerii. Od dłuższego czasu ceny nowych samochodów osobowych rosną z miesiąca na miesiąc, a nawet z tygodnia na tydzień.

Analitycy nie są zgodni co do oceny PKO BP – spółka jest solidna, ale perspektywy branży już słabsze. Problemy z dostępnością komponentów i wydłużony czas dostaw ograniczają możliwości spółki. Wyniki za I półrocze okazały się znacznie lepsze od zanotowanych rok temu. W efekcie inwestorzy coraz chętniej kupują akcje spółki. Z technicznego punktu widzenia jest szansa na odbicie na naszej giełdzie, ale patrząc fundamentalnie, nadal jest dużo ryzyk – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa w Noble Securities.

Ethereum z sukcesem testnetu Goerli. Czy napędzi on rajd cenowy do 2000 USD?

Wymienione, odpowiedzialne są za ponad 60% całej podaży ropy naftowej. Do czołówki producentów zalicza się również Stany Zjednoczone, Rosję czy choćby Norwegię. W Zależności od miejscu wydobycia rozróżnia się różne typy ropy a nawet jej smak (który jest jedynie miarą zasiarczenia surowca). Oczywiście, tak ważny surowiec jak ropa, jest również przedmiotem obrotu na rynku oraz spekulacji.

Nasdaq Composite (+0,41 proc.) był najwyżej od 3 miesięcy. S&P 500 po dotarciu do poziomu swego szczytu z początku czerwca lekko się cofnął (-0,08 proc.). Dziś rano kontrakty na te indeksy lekko rosły (S&P 500 +0,17 proc.). Ropa była wczoraj najtańsza od początku wojny Na giełdach Azji i Oceanii dziś rano przeważały wzrosty. Widać było ulgę odczuwaną na Tajwanie – TAIEX +2,27 proc. – sugerującą, że ostatnie napięcia geopolityczne w relacjach z…

Ropa drożeje, USA notuje rekordowy eksport, Rosja ogranicza Nord Stream 1

Cena ropy naftowej Brent w poniedziałek po południu na giełdzie w Londynie wzrosła o 0,10 proc., dochodząc do 106,38 dol. Z kolei WTI na nowojorskiej giełdzie – poszła w górę o 0,12 proc., do 99,54 dol. Znajdziesz tu informacje na temat ropy naftowej typu Brent, w tym aktualną cenę, dane historyczne, wykresy, wiadomości komentarze rynkowe, jak i analizę techniczną. Ropa Brent jest wykorzystywana głównie do wytwarzania benzyny.

Jak więc rysują się kolejne miesiące na rynku ropy naftowej? Niejeden powiedziałby, że pozostały modlitwy, by zima nie była sroga i zapotrzebowanie na surowce energetyczne nie było duże. Patrząc bardziej pod kątem świata finansów, wydaje się, że kwestią czasu jest, że żądza pieniądza da o sobie znać, a kraje takie jak Rosja czy Arabia Saudyjska zwiększą produkcję i ustabilizują rynek. Oczywiście pojawią się też zapewne presje polityków i bankierów centralnych, począwszy od Joe Bidena czy Powella z Fed, by kurki z ropą naftową otworzyć dużo mocniej. Choćby prezydent USA doskonale wie, że wysokie ceny paliw nie są dobre dla władz i niechęć społeczna rośnie. Na ten moment bagatelizuje się czynnik nowej fali pandemii, która również mogłaby wpłynąć na ograniczenie popytu na czarne złoto i przełożyć się na spadki cen.

The 8 Best Daily Stock Market Podcasts
Ceny skupu Odpalone styki srebrne bez magnetycznych i wolframowych 1380,00 zł kg najlepsze ceny skupu złomu metale kolorowe, metale szlachetne, metale rzadkie, elektronika

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close
Categories
Close My Cart
Close Wishlist
Recently Viewed Close
Close

Close
Navigation
Categories